Зупинимо СНІД! Доки він не зупинив нас!
5 грудня бібліотекар Професійного аграрного ліцею с.Веприк провела інформаційну годину про СНІД. Метою цього заходу було ознайомити учнів з небезпечним вірусом,який існує поруч з нами, щоб кожен знав шляхи передачі та зараження ВІЛу, закликати хлопців та дівчат вести здоровий та правильний спосіб життя. Учні прослухали корисну інформацію, переглянули корисний відеоролік "Життя навиворіт", разом з'ясовували ситуації, які трапляються у нашому житті,як треба діяти при тих, чи інших обставинах, щоб не стати носієм ВІЛ.
СНІД, або Синдро́м набу́того імунодефіци́ту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
1 грудня з 1988 року відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Впродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини.
Збудник — вірус, що має вигляд спіралі у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними у Західній Європі, та ВІЛ 3, на який страждають переважно американці та африканці. Вірус вражає Т-лімфоцити, що служать для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму.
ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, внаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.
Джерело інфекції — безпосередній носій ВІЛу. Зараження можливе при:[1]:
-
статевому контакті з інфікованим;
-
кровообміні з інфікованим (в тому числі при ін'єкційному вживанні наркотиків);
-
вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір'ю малюка[2].
Якщо ВІЛ-інфікована жінка народжує дитину, то за останніми дослідженнями, ця дитина не обов'язково має бути носієм вірусу[3]. При проведенні антиретровірусної терапії ризик передати вірус від матері до дитини знижується до 6 відсотків.
ВІЛ не передається через поцілунок, спільному користуванні туалетом або ванною, посуду, при рукостисканні, через укуси комах